Leczenie schizofrenii marihuaną

Leczenie schizofrenii marihuaną

Schizofrenia przebieg

Choroby psychiczne należą do najcięższych schorzeń. Są ciężkie, ponieważ w bardzo poważnym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie, czyli pełnienie różnych ról. Pacjenci obarczeni tymi chorobami cierpią z powodu bardzo złego samopoczucia, którego sami nie potrafią zmienić. W chorobach tego typu trudne jest też to, że nie widać konkretnej przyczyny. Dużo łatwiej zrozumieć schorzenia fizyczne, których przyczynę widzi się lub wie, że jest, bo widać ją podczas różnego typu badań. Przyczyny chorób psychicznych są nieuchwytne dla pacjentów. Tak jest również w przypadku schizofrenii, która dotyka głównie osoby w młodym wieku. Niestety, jest chorobą przewlekłą i nawracającą, a także póki co nieuleczalną. Na szczęście, choroba ta przebiega na zmianę z okresami remisji, podczas których chory czuje się i funkcjonuje prawidłowo. Schizofrenia objawia się głównie omamami i urojeniami, których nie da się zatrzymać. Wpływ jednych i drugich na samopoczucie i zachowanie pacjenta jest bardzo duży.

 

 

Marihuana w medycynie

Marihuanę kojarzymy głównie z czymś co odurza, wprawia w zabawowy, beztroski i imprezowy nastrój. Istotnie, używka ta tak właśnie działa na ludzki mózg. Produkuje się ją z konopi indyjskich, w których znajdują się najróżniejsze związki chemiczne, w tym związki stymulujące mózg psychoaktywnie. Ale popularna trawka palona w jointach używana jest również w innych celach. Pewne odmiany konopi prawie nie zawierają związków psychoaktywnych, a jest w nich dużo innych substancji chemicznych. Na szczególną uwagę zasługuje związek o nazwie kannabidiol, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, uspokajająco i przeciwwymiotnie. Na świecie istnieją specjalne hodowle tzw. konopi przemysłowych. Są to konopie hodowane w celach leczniczych i prawie nie zawierają psychoaktywnego THC. Z nich właśnie produkuje się preparaty konopne podawane chorym w celu łagodzenia objawów ciężkich i przewlekłych schorzeń.

Leczenie schizofrenii marihuaną

Jako, że marihuana zawiera związki chemiczne działające na psychikę, podejmowane są próby wykorzystywania jej w łagodzeniu objawów schizofrenii. Lekarze i naukowcy różnie odnoszą się do tych prób. Jedni uważają, że kannabinoidy obecne w konopiach mogą łagodzić przebieg tej choroby. Zdaniem innych jest wręcz przeciwnie: marihuana może potęgować objawy schizofrenii. Nie istnieje coś takiego jak oficjalne i ogólnie uznane leczenie schizofrenii marihuaną. Istnieją natomiast próby stosowania jej w tym zakresie, na które pacjenci decydują się z własnej woli. Jednym to pomaga, innym nie.

Treść została utworzona na podstawie https://www.taniesianie.pl

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *