Terpeny: w jaki sposób działają i jakie są ich efekty?

Terpeny: w jaki sposób działają i jakie są ich efekty?

Terpeny są to charakterystyczne związki zapachowe. Występują one między innymi w marihuanie medycznej. Dzięki tym związkom, marihuana zyskuje wiele zdrowotnych właściwości.

Terpeny – ich rola w medycznej marihuanie

Warto wiedzieć, iż terpeny są między innymi odpowiedzialne za przedostawanie się THC do mózgu, za pomocą krwi. Warto wiedzieć, że specjalistyczne laboratoria już w tym momencie testują marihuanę pod kątem występowania terpen. W ramach ciekawostki trzeba wiedzieć, że jeśli roślina będzie zawierała więcej terpenu ,,limonen” to człowiek będzie bardziej energiczny, pobudzony. Z kolei inna odmiana marihuany jeśli będzie miała w składzie więcej linanolu, to człowiek będzie czuł się bardziej uspokojony, odprężony oraz zrelaksowany.

Działanie terpen

Terpeny działają często bakteriobójczo oraz przeciwgrzybicznie. Warto również wiedzieć, że niektóre rodzaje terpen mogą nawet hamować rozwój nowotworu. Terpeny charakteryzują się również działaniem mocno przeciwzapalnym. Ich rola jest wręcz nie do przecenienia. Terpeny mogą działać również prewencyjnie na wiele różnych chorób.

Terpeny i ich efekty

Terpeny wykazują pozytywne rezultaty w ciele człowieka. W zależności od rodzaju terpeny, mogą one oddziaływać rozluźniająco albo stymulująco. Pobudzają one układ immunologiczny do walki z chorobami. Warto także wiedzieć, że nasiona marihuany można w celach kolekcjonerskich zbierać na potrzeby własnych zbiorów. Warto korzystać z tego prawa, gdyż jest to całkowicie legalne i dopuszczalne. Więcej na https://www.taniesianie.pl

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *